“Зона” біля Радивилова – не для слабких нервів

За п’ять кілометрів від Бродів, у самому лісі поблизу Радивилова, де колись була військова ракетна база, у комуні живуть майже два десятки колишніх засуджених.
Мають господарку, майструють. Аби дати собі раду, обробляють півтора гектара городу, вісім – поля, тримають худобу.  Постояльці дотримуються трьох правил: не пити, не красти, працювати. Інакше тут тобі не місце…  Василь відсидів за вбивство. У комуні знайшов своє покликання – догляд кіз. У столярному цеху цілими днями Віталій. Тут з 2008 року. Родом із Луганської області. З юності із в’язниць не виходив – востаннє відбував покарання у 48-й колонії у Львові. Поки сидів, дружина подала на розлучення, будинок продала. Вийшов на волю – ані колишня дружина, ані троє дітей і згадувати про нього не хотіли.
Кілька постояльців – уже приватні підприємці. «Кількох майстрів оформили “приватниками”, – пояснює директор благодійної організації «Регіональний центр соціальної адаптації» Ігор Гнат. – Попит на нашу продукцію є: якісно і недорого. Половину заробленого підприємці віддають на комуну».
Живуть колишні в’язні у гуртожитку. У кожній кімнаті – по двоє. У помешканнях чисто, охайно. В окремому приміщенні – їдальня, є своя пральня. В обідню пору у кімнаті відпочинку чоловіки дивляться новини, хтось гортає пресу. Притулок працює з 1994 року. За 19 років тут пройшли адаптацію 2500 людей.
«Це люди, які не хотіли більше скоювати злочини, – розповідає Ігор Гнат. – Багато з них стали успішними: мають ферми, бізнес, створили сім’ї. Тут люди, які не знають, куди податися з в’язниці, отримують житло, харчування, одяг, документи». Мінімальний термін перебування у притулку – три місяці. За цей час можна виготовити чи відновити документи, підшукати роботу. «Ми нікого не виганяємо, – веде далі пан Ігор. – Є «довгожителі», які тут уже десять років. Молодь, що приходить з колонії, може здобути фах. Донедавна були курси електрогазозварювальників. Наразі поновлюю ліцензію, будуть також курси для столярів».
На притулок держава не виділяє ані копійки. Закон «Про соціальну адаптацію громадян, які повертаються з місць позбавлення волі, тут реалізовують власними силами.

 Нещодавно керівник апарату Бродівської райдержадміністрації Михайло Коб’ялковський провів засідання спостережної комісії райдержадміністрації. На порядок денний виносились питання щодо результатів виїзного засідання Спостережної комісії Львівської облдержадміністрації та роботу Бродівського притулку соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлених волі, та проблемні питання в діяльності притулку. Про це інформував директор Бродівського притулку соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі Ігор Гнат. За результатами розгляду питання було прийнято рішення про проведення виїзного засідання спостережної комісії Бродівської райдержадміністрації на території притулку, ще раз обговорити проблемні питання функціонування та перспективи діяльності закладу.
Також під час засідання комісії було прийнято рішення щодо проведення в Бродівському районі круглого столу за участю представників влади та органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів та ЗМІ, соціальних служб району з метою широко інформування населення про роботу Бродівського притулку соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.