Зруйнований Тараканівський форт. Унікальні фото

Тараканівський форт, Дубно

На мурах Тараканівського форту. Фото: Василь Грицайчук (м.Радивилів)

 Тараканівський форт належить до семи чудес Рівненщини. До речі, до цих чудес належить і заповідник «Поле Берестецької битви» в Радивилівському районі. А від нашого району до села Тараканів – близько 20 км. Тож чимало радивилівців оглядали форт, який навіть у теперішньому занедбаному стані справляє неабияке враження.

Серйозних руйнувань зазнав він у роки Першої світової війни – під час відомого Брусиловського прориву росіян 1916 року. Це підтверджують рідкісні фото, які нещодавно вдалося виявити.

Але потім тут закріпилися поляки, їх не змогла вибити з форту навіть наступаюча Кінна армія Будьонного в 1920 році. Були руйнування й пізніші – під впливом людей чи під атмосферними впливами. Наприклад, у 1939 році тут провели серйозні підривні роботи енкаведисти.

Але форт не зник у завалах і заростях бур’янів. Бо раз у раз приваблював прагматиків. У 60-і роки ХХ століття Міністерство торгівлі УРСР намагалося обладнати тут, поблизу міста Дубно, склад консервованої продукції – подекуди  розібрали завали і очистили каземати, поставили стелажі, двері, провели освітлення, але сирість напівпідземних приміщень виявилася не на користь продуктам. Командування Прикарпатського військового округу також мало намір облаштувати тут склад, щоправда, не продуктів, а автотракторних запчастин. Виконали значні обсяги робіт, однак перемогти сирість були не в силах.

Читайте в Радивилів.info: Химерна споруда, яка завжди приваблювала військових і завжди виявлялася їм непотрібною

Тараканівський форт, Дубно, форт, 1916, руїни tarakaniv-2 tarakaniv-5 tarakaniv-6 tarakaniv-7

Зруйнований Тараканівський форт. Унікальні фото

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. Жовтень 4, 2015

    […] Зруйнований Тараканівський форт. Унікальні фото. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.